Ugunsdrošība un drošība likumos un praksē. Riski, rīcība un atbildība
SEMINĀRA MĒRĶIS
Likumi un normatīvie dokumenti reglamentē, kā nepieļaut ugunsgrēku, kā arī rīcību tajos. Taču ikdienā nereti šķietama neuzmanība var novest pie bīstamas situācijas. Savukārt drošību uz ūdens nenosaka nekādi likumdošanas akti. Peldēties vai ne, iet uz ledus vai ne – tā ir ikviena paša izvēle. Nelaimes gadījumos uz ūdens Latvijā iet bojā vairāk cilvēku nekā ugunsgrēkos. Kas vainojams katrā nelaimes gadījumā – likuma neievērošana, nejaušība vai neuzmanība.
Šī semināra mērķis ir vērst uzmanību uz būtiskākajām kļūdām, kuras pieļauj cilvēki, tādējādi apdraudot savu un līdzcilvēku drošību, kā arī rīcību, kā no tā izvairīties un rīcība, ja nelaime jau ir notikusi.
GAIDĀMAIS REZULTĀTS
Dalībnieki iegūs zināšanas par jautājumiem, kas svarīgi ikvienam, lai justos droši, zinātu, kā sevi un citus pasargāt, kā rīkoties, ja notikusi nelaime.
SEMINĀRA TĒMAS
- Ugunsgrēka bīstamības faktori – karstums, dūmi, tumsa. Kādus draudus tas rada?
- Ugunsgrēka iemesli – no sodāmas ugunsdrošības noteikumu neievērošanas līdz neapzinātai neuzmanībai.
- Rīcība ugunsgrēka laikā, ja ugunsgrēks izcēlies dzīvojamā mājā vai sabiedriskā iestādē.
- Ieteikumi, ja esat atbildīgi par bērniem, veciem cilvēkiem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām
- Vai varam būt gatavi dabas stihijām (vētra, pali)?
- Nelaimes gadījumi uz ūdens un ledus
- Kas jāzina par tālruni 112
SEMINĀRA NORISE
Interaktīva, elastīga darba forma, ar mērķi jaunās zināšanas pielietot praksē: lekcija, diskusijas, situāciju analīze, atbildes uz jautājumiem.
SEMINĀRU VADA
Inga Vetere
Bijusī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece (līdz 2014.gadam). Studējusi Latvijas Valsts universitātes Filoloģijas fakultātes Žurnālistikas nodaļā un Maskavas Valsts universitātes Žurnālistikas fakultātē, iegūstot maģistra grādu. Ilgstoša pieredze strādājot, gan par žurnālistu, gan sabiedrisko attiecību speciālistu Iekšlietu ministrijā, Valsts policijā un pēdējos septiņus gadus Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā. Tādēļ pieredze un savs skatījums uz ugunsdrošības un drošību veidojies gadu gaitā, analizējot konkrētus gadījumus un uz lielākajiem ugunsgrēkiem un glābšanas darbiem arī izbraucot uz notikuma vietu, piemēram, vilciena avārija 2004.gadā, ugunsgrēks Reģu pansionātā.