Generic selectors
Search in title
Search in content
Search in posts
Post Type Selectors
seminari
kursi-seminari-plans
Personāla apmācību centrs AGENDA
Semināri un kursi
Profesionālajai un personības attīstībai

Talantīgas domāšanas principi

Drukāt

Programma saskaņota kā pedagogu profesionālās kompetences pilnveides A programma 24 stundu apjomā. 2021. gada 28. aprīļa saskaņojuma Nr. RIMC-21-117

Kas tiek prasīts no cilvēkiem šodien un tendēts nākotnē? Spējas domāt patstāvīgi, spēja ātri un stabili risināt jebkādas, pat ļoti sarežģītas problēmas, drosmīga domāšana. Visā pasaulē, visās darbības sfērās strauji pieaug pieprasījums pēc radošiem, talantīgiem problēmu risinājumiem.

Tā saucamas „radošas domāšanas aktivizēšanas metodes” (prāta vētra, morfoloģiskā analīze, sinektika utt.) jau 20. gs. 60. gados parādīja savu zemo efektivitāti, risinot sarežģītas problēmas. 40.-70. gados tika izstrādāta jauna zinātne par talantīgu domāšanu – TRIZ (izgudrojumu problēmu risināšanas teorija).

Šodien šī zinātne tiek pasniegta daudzās attīstītajās valstīs – augstskolās, skolās, pat bērnudārzos. Tādās globāla mēroga firmās kā Samsung, LG Electronics, Proctor un Gamble, General Electric, INTEL un daudzās citās ir lielas TRIZ pētnieciskās nodaļas un pieprasījums pēc speciālistiem nepārtraukti pieaug. Latvijā šīs zinātnes elementi tiek pasniegti RISEBA un LU. Bet talantīgas domāšanas metodes darbojas daudz efektīvāk, ja tās pasniedz jau skolniekiem.

Semināra mērķauditorija: seminārs „Talantīgas domāšanas principi” ir domāts skolotājiem, lai tos iepazīstinātu ar talantīgas domāšanas pamatprincipiem un iespējām tos izmantot skolā. Semināra laikā būs iespēja iepazīties ar jaunākajiem pētījumiem šajā jomā, ar konkrētām metodēm, kā attīstīt un veidot talantīgu domāšanu. Semināra programma veidota, balstoties uz vairāk kā trīsdesmit gadu pētījumiem.

Semināra tēmas:

1. Kas ir radoša apmācība un audzināšana:

1.1. Talantīgas domāšanas vēsture un globāla nepieciešamība

1.2. Talantīgas domāšanas būtība.

1.3. Talantīgas domāšanas īpašības

2. Sistēmiskās domāšanas principi

2.1. Hierarhiskuma princips.

2.2. Evolūcijas princips.

2.3. Emerdžentiskuma princips

2.4. Treniņš sistēmiskās domāšanas apgūšanai

3. Asociatīva iztēle.

3.1. Talantīgas asociatīvas iztēles struktūra.

3.2. Treniņš asociatīvas iztēles apgūšanai.

4. Radošā Personība.

4.1. Radošas Personības īpašības.

4.2. Radošas Personības audzināšanas bērnībā elementi.

Klausītājiem tiks piedāvāts gan teorētiskais materiāls, gan vingrinājumi un uzdevumi, ar kuru palīdzību viņi varēs attīstīt savu radošu domāšanu un izmantot, kā paraugus, sastādot uzdevumus skolēniem un pilnveidojot mācību programmas.

Semināru vada: Jūlijs Muraškovskis – RSEBAA un LU pasniedzējs, TRIZ Meistars, ķīmijas zinātņu maģistrs. Novadījis vairāk, ka 100 seminārus par radošo domāšanu tehnikā, mākslā, zinātnē – ar inženieriem, mākslas darbiniekiem, zinātniekiem, pedagogiem. Publikācijas pedagoģiskos žurnālos, žurnālos top-menedžmentam, populārzinātniskajos izdevumos. Grāmatas par talantīgu domāšanu mākslā autors. Pēdējā publikācija – žurnālā „Skolas vārds” Nr 4, 31.01.2013

Nosūtīt saiti ar šo rakstu draugam.
  Piedalies semināru veidošanā!

  Iesaki mācību tēmu, vai atsūti jautājumus un
  saņem 25% atlaidi semināra apmeklējumam!

  Uzzināt vairāk  

  Atlaides pastāvīgajiem klientiem

  Apmeklē vismaz trīs seminārus, iegūsti pastāvīgā klienta statusu un saņem atlaides!

  Uzzināt vairāk  

   Pieteikties jaunumiem

   Piesakies jaunumiem e-pastā un nepalaid garām labu semināru!
   Jūs interesējošās tēmas:


   Atteikties no jaunumu saņemšanas vai mainīt jaunumu saņemšanas nosacījumus būs iespējams jebkurā brīdī, pārejot uz jaunumu vēstulē norādīto saiti.

   Copyright © PAC Agenda

   Paldies, Jūsu pieteikums ir nosūtīts!