Krīzes un rīcība krīzes situācijās (Civilās aizsardzības sistēma, tās plānu izstrāde)
(No semināru un kursu arhīva)
Ja vēlaties, lai atkārtojam šo semināru, lūdzu, norādiet savu e-pasta adresi un, ja plānosim semināru atkārtoti, sazināsimies ar Jums:
2023.gada 6.oktobrī (plkst. 10.00 – 13.00) / Vebinārs tiešsaistē!
Mācību mērķis un uzdevums:
- apgūt civilās aizsardzības sistēmas uzbūvi, lai izprastu iesaistīto juridisko un fizisko personu tiesības un pienākumus, savstarpējo mijiedarbību katastrofas riska mazināšanā un rīcību katastrofas gadījumā un katastrofu seku likvidēšanā;
- sniegt zināšanas par valstī iespējamajiem apdraudējuma veidiem un civilās aizsardzības plānošanu un sistēmas darbību iespējamo katastrofu gadījumos. Nepieciešamo resursu un komunikācijas nodrošināšana katastrofu gadījumos;
- dot iespējas apgūt zināšanas un sagatavot rīcībai un uzvedībai iespējamās ārkārtējās situācijās un izņēmuma gadījumā. Radīt izpratni par katra indivīda informētības nozīmi pirms katastrofas un tās laikā, zināšanām, kā pasargāt sevi un citus nelaimes gadījumos;
- sniegt ieskatu par valsts civilās aizsardzības plāna, sadarbības teritorijas civilās aizsardzības plāna, paaugstinātas bīstamības objekta civilās aizsardzības plāna un objekta civilās aizsardzības plāna struktūru un tajā iekļaujamo informāciju.
+ Informācija pašvaldībām! 01.01.2023. stājās spēkā grozījumi MK noteikumos Nr. 658 “Noteikumi par civilās aizsardzības plānu struktūru un tajos iekļaujamo informāciju”. Noteikumi ir papildināti ar 4.9. apakšpunktu, kas paredz, ka sadarbības teritorijas civilās aizsardzības plānā ir iekļaujami pasākumi militāra iebrukuma vai kara gadījumā.
Mācību kursā izskatāmās tēmas:
- Civilās aizsardzības sistēma Latvijā;
- Iespējamo risku izvērtēšanas sistēma;
- Valsts, pašvaldību, iestāžu, civiliedzīvotāju tiesības un pienākumi;
- Civilās aizsardzības plāni;
- Kas ir ārkārtējā situācija;
- Izņēmuma stāvoklis (kara draudi);
- u.c.
- Valsts civilās aizsardzības plānā izskatītie apdraudējumi (35 apdraudējumi).
Izskatīt prevencijas pasākumus un rīcību biežāk iespējamo katastrofu gadījumos, kas var izraisīt apdraudējumu iestādēm:
- Lietusgāzes, ilgstošas lietavas, pērkona negaiss un krusa, sniegs un putenis, apledojums un slapja sniega nogulums, stiprs sals, karstums, sausums;
- Vētras (vēja brāzmas), viesuļi, krasas vēja brāzma;
- Meža un kūdras purvu ugunsgrēki (gaisa kvalitāte);
- Radiācijas avārijas;
- Pārvades un sadales elektrotīklu bojājumi;
- Ugunsgrēki.
- Apziņošana; krīzes soma, evakuācija.
Mācību norise: mācību laikā plānoti praktiski uzdevumi, kuru laikā klausītāji teorētiski centīsies atrast risinājumus konkrētā katastrofas gadījumā (piem., vētras laikā iestādei ir elektroenerģijas padeves traucējumi, koks uzgāzies uz ēkas jumta un nepieciešama evakuācija u.c.).
Mācību teorētiskā daļa tiks balstīta uz konkrētiem piemēriem no iepriekšējās darba pieredzes Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (piemēram, ugunsgrēks Reģu pansionātā, nogruvums veikalā Maxima u.c.), kā arī mācību procesā tiks ņemtas vērā tā brīža aktualitātes.
MĀCĪBAS VADA:
Inga Vetere
Bijusī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece (līdz 2014.gadam). Saeimas priekšsēdētājas padomniece preses un sabiedrisko attiecību jomā (2015.g.) Rīgas Stradiņa universitātes Tiesību zinātņu fakultātē Civilās aizsardzības kursa ietvaros lasījusi lekcijas “Krīzes komunikācija” un Kultūras akadēmijā lekcijas “Civilā aizsardzība”.
Studējusi Latvijas Valsts universitātes Filoloģijas fakultātes Žurnālistikas nodaļā un Maskavas Valsts universitātes Žurnālistikas fakultātē, iegūstot maģistra grādu. Ilgstoša pieredze strādājot, gan par žurnālistu, gan sabiedrisko attiecību speciālistu Iekšlietu ministrijā, Valsts policijā un desmit gadus Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā. Tādēļ pieredze un savs skatījums uz ugunsdrošības un drošību veidojies gadu gaitā, analizējot konkrētus gadījumus un uz lielākajiem ugunsgrēkiem un glābšanas darbiem arī izbraucot uz notikuma vietu, piemēram, vilciena avārija 2004.gadā, ugunsgrēks Reģu pansionātā, Zolitūdes traģēdijā.
Cena:
piesakoties līdz 4.oktobrim: 50,00 EUR + PVN = 60,50 EUR;
piesakoties pēc 4.oktobra: 60,00 EUR + PVN = 72,60 EUR
(apliecinājums par dalību seminārā iekļauts cenā)
(pastāvīgā klienta atlaide šim pasākumam piemērota netiek)
Norises vieta: tiešsaiste
Atsauksmes par iepriekšējiem Ingas vadītajiem semināriem:
“Paldies par vebināru! Ieguvu paplašinātu informāciju par krīzes situācijām saistībā ar šodienu valstī, apdraudējumiem, piesardzības pasākumiem un izpratni par rīcību dažādos gadījumos.”
“Paldies par semināru! Attālinātai formai daudz plusu, īpaši no tālienes…”
– saiti uz vebināra “norises vietu” saņemsiet dienu pirms vebināra;
– apliecinājumus par dalību seminārā saņemsiet PDF formātā (pēc pieprasījuma apliecinājumu var saņemt arī pa pastu);
– vebinārs tiks ierakstīts un pēc pieprasījuma dalībnieki varēs saņemt pieeju tā ierakstam (ieraksts būs pieejams 5 dienas).
Lai nodrošinātu vebināra dalībnieku (īpaši to, kuri vebinārā piedalās aktīvi, pauž savu viedokli, dalās ar informāciju u.tml.) konfidencialitāti, personas datu aizsardzību un, lai radītu drošu mācību vidi, vebināra ieraksta skatīšanās ir paredzēta TIKAI tiem, kas iepriekš uz šo vebināru ir reģistrējušies.
Lai piekļūtu ierakstam, jāreģistrējas, izmantojot to e-pasta adresi, kurā saņemta pieeja tiešsaistes vebināram.