Izdegšana un produktivitāte
Mūsdienās ar profesionālo izdegšanu saskaramies aizvien biežāk. Un tajā pat laikā tas, ko prasām no sevis un citiem, ir augsta produktivitāte.
Pie kam nereti produktivitātes paaugstināšanas mehānismi un metodes, ko cenšas izmantot organizācijās, pat mudina cilvēku izdegt (piem., bezjēdzīgas sanāksmes, bezjēdzīga organizācijas slavināšana, iekšējās komunikācijas kļūdas u.tml.). Tāpat bieži organizācijās tiek uzskatīts, ka tikai paaugstinot atalgojumu, automātiski paaugstināsies arī produktivitāte. Šāds uzskats ir kļūdains. Pirmām kārtām ir jārada vide, kas paaugstina produktivitāti, un tālāk uz tās bāzes jau var paaugstināt atalgojumu.
Semināra laikā runāsim par to, kā pasargāt sevi un darbiniekus no izdegšanas, kā palīdzēt sev un citiem, ja izdegšana jau ir sākusies un kā veidot vidi, kas paaugstina produktivitāti.
Izdegšana un produktivitāte tiks izskatīta saistībā ar smadzeņu darbību, jo izdegšana nav tik daudz psiholoģisku procesu, cik smadzeņu darbības rezultāts.
SEMINĀRA TĒMAS
1.1. Kā neizdegt?
1.2. Kā “noķert” to brīdi, kad sākam izdegt?
1.3. Tehnikas ar kuru palīdzību noteikt, kurā izdegšanas stadijā esam un kāpēc izdegam;
1.4. Kā darīt visu iespējamo, lai vismaz apstādinātu šos procesus?
1.5. Izdegšanas mehānismi un to saistība ar dopamīna (labsajūtas un laimes hormons) sistēmām.
2.1. Kā tā darbojas?
2.2. Kad prokrastinācija parādās?
2.3. Kā no tās atbrīvoties:
2.3.1. Kā palīdzēt sev?
2.3.2. Kā palīdzēt darbiniekiem?
3.1. Izdegšanas stadiju;
3.2. Prokrastinācijas stadiju.
- pašmotivācijas faktori un mērķi;
- iekšējie un ārējie motivātori;
- kāpēc ārējie motivātori darbojas īslaicīgi jeb nesasniedz vēlamo rezultātu?
- kas nosaka pašmotivāciju?
- kā veicināt pašmotivāciju?
5.1. Kas ir produktivitāte? Produktivitātes pētījumi;
5.2. Metodes produktivitātes paaugstināšanai (rezultatīvākās pēc statistikas):
5.2.1. Individuālās metodes;
5.2.2. Grupās pielietojamās metodes;
5.2.3. Visā kolektīvā pielietojamās metodes.
SEMINĀRU VADA
Andrejs Kozlovs
Ieguvis augstāko akadēmisko grādu biheiviorismā (Vīnes universitāte), maģistra grādu sabiedriskajās attiecībās. Vadītāja un sabiedrisko attiecību speciālista pieredze – vairāk kā 13 gadi, uzkrāta, strādājot tādos republikas nozīmes objektos kā Liepājas pilsētas koncertzāle “Lielais Dzintars”, EUROPASS CV, Study in Latvia u.c.
Kopš 2005.gada vada seminārus un treniņus visdažādākajām auditorijām gan Latvijā, gan citur pasaulē par vadītprasmju uzlabošanu, stresa un konfliktu vadību, prokrastināciju, smadzeņu darbības optimizēšanu, sabiedrisko attiecību veidošanu, komunikāciju, telemārketingu, publisko uzstāšanos u.c. tēmām.