Generic selectors
Search in title
Search in content
Search in posts
seminari
kursi-seminari-plans
Personāla apmācību centrs AGENDA
Semināri un kursi
Profesionālajai un personības attīstībai

Ugunsdrošība un drošība likumos un praksē. Riski, rīcība un atbildība

Drukāt

Semināra mērķis: likumi un normatīvie dokumenti reglamentē, kā nepieļaut ugunsgrēku, kā arī rīcību tajos. Taču ikdienā nereti šķietama neuzmanība var novest pie bīstamas situācijas. Savukārt drošību uz ūdens nenosaka nekādi likumdošanas akti. Peldēties vai ne, iet uz ledus vai ne – tā ir ikviena paša izvēle. Nelaimes gadījumos uz ūdens Latvijā iet bojā vairāk cilvēku nekā ugunsgrēkos. Kas vainojams katrā nelaimes gadījumā – likuma neievērošana, nejaušība vai neuzmanība.

Šī semināra mērķis ir vērst uzmanību uz būtiskākajām kļūdām, kuras pieļauj cilvēki, tādējādi apdraudot savu un līdzcilvēku drošību, kā arī rīcību, kā no tā izvairīties un rīcība, ja nelaime jau ir notikusi.

Gaidāmais rezultāts: dalībnieki iegūs zināšanas par jautājumiem, kas svarīgi ikvienam, lai justos droši, zinātu, kā sevi un citus pasargāt, kā rīkoties, ja notikusi nelaime.

Semināra tēmas:

 • Ugunsgrēka bīstamības faktori – karstums, dūmi, tumsa. Kādus draudus tas rada?
 • Ugunsgrēka iemesli – no sodāmas ugunsdrošības noteikumu neievērošanas līdz neapzinātai neuzmanībai.
 • Rīcība ugunsgrēka laikā, ja ugunsgrēks izcēlies dzīvojamā mājā vai sabiedriskā iestādē.
 • Ieteikumi, ja esat atbildīgi par bērniem, veciem cilvēkiem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām
 • Vai varam būt gatavi dabas stihijām (vētra, pali)?
 • Nelaimes gadījumi uz ūdens un ledus
 • Kas jāzina par tālruni 112

Semināra norise: interaktīva, elastīga darba forma, ar mērķi jaunās zināšanas pielietot praksē: lekcija, diskusijas, situāciju analīze, atbildes uz jautājumiem.

Semināru vada: Inga Vetere – bijusī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece (līdz 2014.gadam). Studējusi Latvijas Valsts universitātes Filoloģijas fakultātes Žurnālistikas nodaļā un Maskavas Valsts universitātes Žurnālistikas fakultātē, iegūstot maģistra grādu. Ilgstoša pieredze strādājot, gan par žurnālistu, gan sabiedrisko attiecību speciālistu Iekšlietu ministrijā, Valsts policijā un pēdējos septiņus gadus Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā. Tādēļ pieredze un savs skatījums uz ugunsdrošības un drošību veidojies gadu gaitā, analizējot konkrētus gadījumus un uz lielākajiem ugunsgrēkiem un glābšanas darbiem arī izbraucot uz notikuma vietu, piemēram, vilciena avārija 2004.gadā, ugunsgrēks Reģu pansionātā.

Semināra ilgums: 4 stundas (semināru iespējams organizēt Latvijas ugunsdzēsības muzeja telpās ar papildus ekskursiju pēc semināra)

Nosūtīt saiti ar šo rakstu draugam.
  Piedalies semināru veidošanā!

  Iesaki mācību tēmu, vai atsūti jautājumus un
  saņem 25% atlaidi semināra apmeklējumam!

  Uzzināt vairāk  

  Atlaides pastāvīgajiem klientiem

  Apmeklē vismaz trīs seminārus, iegūsti pastāvīgā klienta statusu un saņem atlaides!

  Uzzināt vairāk  

   Pieteikties jaunumiem

   Piesakies jaunumiem e-pastā un nepalaid garām labu semināru!
   Jūs interesējošās tēmas:


   Atteikties no jaunumu saņemšanas vai mainīt jaunumu saņemšanas nosacījumus būs iespējams jebkurā brīdī, pārejot uz jaunumu vēstulē norādīto saiti.

   Copyright © PAC Agenda

   Paldies, Jūsu pieteikums ir nosūtīts!