fbpx

Personāla apmācību centrs "AGENDA"

Semināri un kursi

profesionālajai un personības attīstībai
Personāla apmācību centrs "AGENDA"

Semināri un kursi

profesionālajai un personības attīstībai

Korporatīvās apmācības uzņēmumā / iestādē

OPEN SPACE TECHNOLOGY (OST) jeb Tehnoloģija „Atvērtā Telpa” (TAT)

Drukāt Nosūtīt

Tehnoloģija „Atvērtā telpa” (TAT) ir produktīva, neparasta un atraktīva metode kā novadīt sapulci un / vai korporatīvo tikšanos, kas veltīta kāda konkrēta uzdevuma risinājuma atrašanai un lēmuma pieņemšanai.

Jebkurš pieredzējis vadītājs zina, ka tradicionālā lietišķā konferencē visnoderīgākās sarunas noris un vajadzīgie kontakti tiek iegūti nevis oficiālajā daļā, bet ārpus tās. Jebkurš darbinieks zina, ka labākās idejas rodas nevis lietišķās sapulcēs, bet neformālās sarunās. TAT ļauj nodrošināt šādu piesātinātu un noderīgu komunikāciju visa pasākuma laikā.

TAT rada tādus apstākļus, kas maksimāli atver indivīdu, grupu un organizāciju potenciālu, palīdz tiem kļūt efektīvākiem savā darbā, ātrāk attīstīties, pilnveidojot savu problēmu risināšanas un pētniecības mākas un rodot jaunus, radošus risinājumus dalībniekiem svarīgās tēmās.

TAT ir efektīva gan tad, ja dalībnieku skaits ir daži desmiti, gan daudz vairāk (var būt no 10 – 2000 dalībnieku).

Metodi pielieto tad, kad organizācijā ir reālas grūtības, problēmas vai vēlme sasniegt jaunu attīstības līmeni:

 • ir reāla problēma, kura patiešām uztrauc cilvēkus (vadītājus, darbiniekus, klientus);
 • problēma ir sarežģīta un neviens nezina, kā to risināt;
 • grupai, kurai jārisina problēma ir ļoti dažāda pēc sastāva;
 • apspriežamā problēma ir saistīta ar konfliktiem;
 • jautājums ir jāizlemj ātri, bet tā izpildi jāakceptē un tajā jāpiedalās vairākiem cilvēkiem;
 • nepieciešams izveidot organizācijas attīstības redzējumu un iezīmēt rīcības plānu.

Dalībnieki TAT procesā ir visi apspriešanā ieinteresētie. Piedalīšanās TAT ir pilnīgi brīvprātīga, bet tēmas pasūtītāji aicina piedalīties visus tēmā iesaistītos, ieinteresētos.

Galvenā sagatavošanās tiek veltīta tēmas formulēšanai. Tēmas formulēšanu veic TAT pasūtītājs, palīdzot TAT vadītājiem un pēc tam tā tiek izziņota ieaicināmajiem TAT dalībniekiem. Tā kā jau pati TAT tēma aizsāk diskusiju un tās mērķis ir iedvesmot dalībniekus tālākajam darbam, tā tiek formulēta dalībniekiem pievilcīgi un interesanti.

Norises laika varianti (atkarībā no pasūtījuma, iesaistīto cilvēku skaita): viena diena, vairākas regulāras tikšanās tiekoties nedēļā vienu reizi, vai divu - trīs dienu konference.

Open space technology

TAT Darba procesā ietilpst:

 • ievadīšana metodē un vienošanās par darba principiem un laika rāmjiem;
 • ja nepieciešams, galvenās tēmas pieslīpēšana;
 • „ciema tirgus” atvēršana – individuāla, grupu tēmu izvirzīšana;
 • darbs grupās; grupu darba atskaišu sagatavošana;
 • iepazīšanās ar atskaitēm, „Karsto ziņu sienas avīze”;
 • tēmu, risinājumu konkretizēšana; individuālo prioritāšu noteikšana, grupas prioritāšu konverģence
 • u.c., atkarībā no TAT laika rāmjiem un resursiem, ieskaitot arī noslēguma konferenci, atgriezenisko saiti.

Prasības telpām: lai nodrošinātu pēc iespējas neformālāku gaisotni, nepieciešama telpa, kurā iespējams kādā tās zonā nodrošināt kafiju, tēju, uzkodas, kur dalībnieki var atpūsties, padzert kafiju, sakārtot domas. Var būt arī viena lielāka telpa kopīgam darbam un vairākas mazākas grupu darbam un viena kafijas galdam (atkarībā no dalībnieku skaita un pasūtījuma ilguma).

Īsi par metodes vēstuli: metodes autors ir uzņēmējs Harisons Ouens (Harrison Owen). Pirms divdesmit gadiem vadot lielu uzņēmumu, viņš ievēroja, ka daudzas labas idejas un problēmu risinājumi nāk ne no lietišķajām sapulcēm, plānošanām, bet neformālā gaisotnē, dažreiz vienkārši dzerot kafiju. Dotais novērojums viņam deva ierosmi izveidot Open Space tehnoloģiju, kurā arī ir savi darba principi, bet tie ļauj justies brīvi, atvērti ideju meklēšanas un problēmu risināšanas procesā (H.Owen „Emerging Order in Open Space”, http://www.openspaceworld.com). Atvērtā Telpa ir atvērta svarīgākajam, kas cilvēkiem nepieciešams, lai savu darbu darītu efektīvāk. Kopš tehnoloģijas radīšanas to aizvien vairāk izmanto visdažādāko jomu un lieluma organizācijas (Worldwide Open Space Marketplace).

Vadītāja: Gita Paspārne - sistēmiskā supervīzore, koučs (karjeras vadības, biznesa trenere), organizāciju sistēmiskā konsultante / supervīzore. Profesionālā pieredze attīstīta no deviņdesmito gadu sākuma strādājot gan Latvijā, gan tuvākajās kaimiņvalstīs (Lietuvā, Igaunijā, Krievijā) kā SDD organizatorisko darbības spēļu tehniķei, karjeras vadības konsultantei un trenerei, personāla un organizāciju attīstības semināru, treniņu organizatorei un vadītājai, sistēmiskajai supervīzorei. Sociālo zinātņu maģistre (TQM), psiholoģe, pedagoģe, psihoterapeite, ieguvusi menedžmenta prasmju pilnveidošanas trenera kvalifikāciju (Somija), apguvusi sistēmiskās domāšanas un darbības metodoloģiju, kulturoloģiju (Krievija), sistēmisko supervīziju, koučingu un organizāciju sistēmisko konsultēšanu / supervīziju (Vācija).

Cena par TAT sesijas vadīšanu atkarīga no dalībnieku skaita, sesijas ilguma, telpu izmaksām, attāluma līdz norises vietai, u.c. faktoriem. Lai uzzinātu izmaksas un uzdotu citus Jūs interesējošus jautājumus, lūdzu, sazinieties ar mums, rakstot uz e - pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot uz tālruņa numuru 22010175.

Copyright © PAC Agenda

Pieteikties jaunumiem

 1. Piesakies jaunumiem e-pastā un nepalaid garām labu semināru!
  Atteikties no jaunumu saņemšanas vai mainīt jaunumu saņemšanas nosacījumus būs iespējams jebkurā brīdī, pārejot uz jaunumu vēstulē norādīto saiti.
 2. Jūsu e–pasts:*
  Lūdzu norādiet savu e-pastu!
 3. Jūsu vārds:
  Invalid Input
 4. Jūs interesējošās tēmas:
  Invalid InputPieteikties jaunumiem

 1. Piesakies jaunumiem e-pastā un nepalaid garām labu semināru!
  Atteikties no jaunumu saņemšanas vai mainīt jaunumu saņemšanas nosacījumus būs iespējams jebkurā brīdī, pārejot uz jaunumu vēstulē norādīto saiti.
 2. Jūsu e–pasts:*
  Lūdzu norādiet savu e-pastu!
 3. Jūsu vārds:
  Invalid Input
 4. Jūs interesējošās tēmas:
  Invalid Input