Generic selectors
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
No results!
seminari
kursi-seminari-plans
Personāla apmācību centrs AGENDA
Semināri un kursi
Profesionālajai un personības attīstībai

Trauksmes celšanas likums un darba tiesiskās attiecības

Drukāt

2019.gada 11.septembrī (plkst. 10.00 – 13.00)

2019.gada 1.maijā stājies spēkā jaunais Trauksmes celšanas likums. Likums paredz vairākus nosacījumus un prasības, kas attiecināmas uz uzņēmumu, iestādi kā Darba devēju. Likuma normu ieviešana uzņēmumos ir radījusi daudz un dažādus jautājumus, kā piemēram, kuru personu pilnvarot informācijas apkopošanā, kādi dokumenti nepieciešami, kā izveidot pašu trauksmes celšanas sistēmu, kā izstrādāt metodiku.

Līdz šim nav normatīvo aktu, kas regulē atbildības apjomu par nelabvēlīgu seku radīšanu (administratīvā atbildība), nav normatīvo aktu, kas regulētu trauksmes cēlēju pagaidu aizsardzību. Kādai jābūt uzņēmuma rīcībai, ja tiek veikta valsts iestāžu pārbaude saistībā ar trauksmes cēlēja iesniegumā norādīto informāciju, kādi dokumenti ir nepieciešami, kādas atbildes sniedzamas pārbaudes laikā u.c.

Seminārā sniegsim atbildes uz visiem augstākminētajiem jautājumiem, jo laika posmā no kura likums ir stājies spēkā, ir jau pirmie precedenti, uzņēmumu pieredze saistībā ar valsts iestāžu prasībām, ko tās cenšas izvirzīt. Trauksmes celšanas likums skar darba tiesiskās attiecības, darbiniekus, tādējādi rodas nepieciešamība pēc atsevišķu dokumentu izveides, vai arī nepieciešama atsevišķu normu iekļaušana jau esošajos iestādes normatīvajos aktos.

Praktizējošas juristes Aijas Vācietes seminārā atbildēsim uz šiem jautājumiem, sniegsim praktiskus ieteikumus, kā uzņēmumam piemērot likuma normas, analizēsim kāds ir nepieciešamais dokumentu kopums, un atbildēsim uz daudziem citiem Jūsu jautājumiem, jo tikai laika gaitā ir iespējams ieraudzīt likumā esošās nepilnības un trūkumus, kā arī sniegt praktiskus ieteikumus kā rīkoties konkrētā situācijā.

Seminārā apskatīsim sekojošus jautājumus un diskutēsim par šādām tēmām:

Kā informēt darbiniekus par trauksmes celšanas sistēmu? Kā izveidot trauksmes celšanas sistēmu un nodrošināt kontroles mehānismu? Kas ir kontaktpersona, kādas ir tās tiesības un pienākumi? Kādi dokumenti nepieciešami?

  1. Iekšējā trauksmes celšanas sistēmas izveide uzņēmumā un metodikas izstrādāšana;
  2. Minimālais pasākumu kopums, lai ievērotu likuma prasības, uzņēmuma iekšējais kontroles mehānisms;
  3. Nepieciešamie dokumenti un prasības dokumentu noformēšanā (metodikas, darba kārtības noteikumi, darba līgums, instrukcijas, nolikumi u.c.);
  4. Darbinieks – kontaktpersona, tā tiesības un pienākumi;
  5. Valsts iestādes pārbaude un uzņēmuma rīcība, nepieciešamo dokumentu kopums, paskaidrojumi, u.c. dokumenti.

Semināra nobeigumā – jautājumi un diskusijas par semināra dalībniekiem aktuāliem jautājumiem. Savus jautājums varat iesūtīt pirms semināra (vismaz 3 dienas iepriekš) vai arī ņemt līdzi uz semināru.


Semināru vada: Aija Vāciete, praktizējoša juriste administratīvajās tiesībās.
Profesionālais maģistra grāds privāttiesībās, mediatore. Pieredze strīdu risināšanā, piemērojot mediācijas procesu. Vairāku gadu pieredze semināru un kursu vadīšanā. Pieredze iestāžu izdoto administratīvo aktu izvērtēšanā, to atbilstības noteikšana normatīvo aktu prasībām. Ikdienā pārstāv klientu intereses administratīvo pārkāpumu lietvedības procesos, administratīvajās lietvedībās valsts un pašvaldību iestādēs un tiesās. Konsultē uzņēmējus un fiziskās personas par viņu tiesībām un pienākumiem administratīvajās tiesībās.

Cena: 56,00 EUR + PVN (cenā iekļauti izdales materiāli, apliecība, kas apstiprina Jūs dalību seminārā, kafija, tēja, cepumi, augļi visu semināra laiku, kā arī kafijas pauzes

Norises vieta: Rīgā, Jeruzalemes ielā 2/4, 2.stāvs


Atsauksmes par iepriekšējo semināru:

“Tiešām ļoti labs seminārs. Pasniedzēja ar konkrētiem piemēriem prata ļoti labi izskaidrot semināra tēmu.”

“Pirmo reizi apmeklēju PAC Agenda rīkotos seminārus. Ļoti labi organizēts seminārs, laba gaisotne. Pasniedzēja kompetenta, atvērta diskusijām. Bagātīga kafijas pauze :)”

“Pasniedzēja izskaidroja likumu (iespēju robežās) ar reāliem piemēriem, ar ko saskaramies ikdienā un labprāt atbildēja uz visiem interesējošajiem jautājumiem.”

Nosūtīt saiti ar šo rakstu draugam.
Piedalies semināru veidošanā!

Iesaki mācību tēmu, vai atsūti jautājumus un
saņem 25% atlaidi semināra apmeklējumam!

Uzzināt vairāk  

Atlaides pastāvīgajiem klientiem

Apmeklē vismaz trīs seminārus, iegūsti pastāvīgā klienta statusu un saņem atlaides!

Uzzināt vairāk  

Pieteikties jaunumiem

Piesakies jaunumiem e-pastā un nepalaid garām labu semināru!
Jūs interesējošās tēmas:


Atteikties no jaunumu saņemšanas vai mainīt jaunumu saņemšanas nosacījumus būs iespējams jebkurā brīdī, pārejot uz jaunumu vēstulē norādīto saiti.

Copyright © PAC Agenda

Paldies, Jūsu pieteikums ir nosūtīts!