Generic selectors
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
No results!
seminari
kursi-seminari-plans
Personāla apmācību centrs AGENDA
Semināri un kursi
Profesionālajai un personības attīstībai

Darba devēja tiesības un administratīvā atbildība darba drošības un darba aizsardzības jomā (VDI kompetences jautājumi)

Drukāt

2019.gada 22.novembrī (plkst. 10.00 – 14.00)

Darba devēji bieži nav informēti par savām tiesībām saistībā ar darba drošības jautājumiem: ko drīkst pieprasīt no darbinieka, kā panākt to, ka darbinieks ievēro darba aizsardzības prasības, kā izmeklēt nelaimes gadījumus darbā, nosūtīt darbiniekus uz “pareizo” obligāto veselības pārbaudi u.tml.

Seminārā:

 • skaidrosim to, kāpēc darbinieka obligātā veselības pārbaude ir darba devēja interesēs, kā arī apskatīsim jautājums par administratīvo atbildību darba aizsardzības jomā un piemērojamām sankcijām pārkāpumu gadījumos;
 • apskatīsim darba devēja tiesības un pienākumus, nodrošinot darbiniekiem drošu darba vidi, darbinieka atbildību un darbinieka tiesību ierobežojumus, ja darbinieks nepakļaujas darba devēja prasībām, ievērot darba aizsardzības nosacījumus;
 • analizēsim darba devēja rīcību gadījumos, ja noticis nelaimes gadījums ar darbinieku darba vietā, tā izmeklēšanu un reģistrēšanu;
 • apskatīsim Valsts darba inspekcijas kompetences apjomu nelaimes gadījumu izmeklēšanā un reģistrēšanā, gadījumos ja ar darbinieku noticis nelaimes gadījums ar smagām vai letālām sekām.


Darba devēja tiesības un pienākumi nelaimes gadījumu izmeklēšanā un obligāto veselības pārbaužu nodrošināšanā. Administratīvā atbildība, soda sankcijas.

Semināra programma:

 1. Nelaimes gadījuma izmeklēšana un akta sagatavošana:
  • nelaimes gadījuma aktā uzskaitīto un pievienoto dokumentu analīze;
  • iespējamā administratīvā pārkāpuma lietvedība pēc akta reģistrēšanas Valsts darba inspekcijā;
  • nelaimes gadījums darbā ar smagām vai letālām sekām;
  • juridiskās personas tiesības nelaimes gadījuma izmeklēšanas laikā;
  • Valsts darba inspekcijas sagatavotais nelaimes gadījuma akts un īpašais viedoklis;
  • kriminālprocess un administratīvā pārkāpuma lietvedība nelaimes gadījuma ietvaros.
 2. Obligātās veselības pārbaudes:
  • obligāto veselības pārbaužu veikšanas mērķis,
  • obligāto veselības pārbaužu veikšanas kārtība,
  • veselības pārbaužu periodiskums,
  • darba devēja tiesības un pienākumi saistībā ar darba aizsardzības normu neievērošanu saistībā ar obligātām veselības pārbaudēm.
 3. Administratīvā atbildība darba aizsardzības normatīvo aktu pārkāpumu jautājumos.
  • Valsts darba inspekcijas kompetences jautājumi administratīvā pārkāpuma gadījumos.

Semināra nobeigumā – jautājumi un diskusijas par semināra dalībniekiem aktuāliem jautājumiem. Savus jautājums varat iesūtīt pirms semināra (vismaz 3 dienas iepriekš) vai arī ņemt līdzi uz semināru.


Semināru vada: Aija Vāciete , praktizējoša juriste administratīvajās tiesībās, darba tiesībās, darba drošības un darba aizsardzības jautājumos. Strādājusi Valsts darba inspekcijā par Kurzemes reģionālās inspekcijas vadītāju, Būvniecības valsts kontroles birojā par auditori eksperti, nodrošinot sagatavoto administratīvo aktu kontroli, to atbilstību normatīvo aktu prasībām.
Profesionālais maģistra grāds privāttiesībās, mediatore. Pieredze strīdu risināšanā, piemērojot mediācijas procesu. Vairāku gadu pieredze semināru un kursu vadīšanā. Pieredze iestāžu izdoto administratīvo aktu izvērtēšanā, to atbilstības noteikšana normatīvo aktu prasībām. Ikdienā pārstāv klientu intereses administratīvo pārkāpumu lietvedības procesos, administratīvajās lietvedībās valsts un pašvaldību iestādēs un tiesās. Konsultē uzņēmējus un fiziskās personas par viņu tiesībām un pienākumiem administratīvajās tiesībās.

Cena: 68,00 EUR + PVN (cenā iekļauti izdales materiāli, apliecība, kas apstiprina Jūs dalību seminārā, kafija, tēja, cepumi, augļi visu semināra laiku, kā arī kafijas pauze

Norises vieta: Rīgā, Jeruzalemes ielā 2/4, 2.stāvs


Atsauksmes par citiem Aijas Vācietes semināriem:

“Tiešām ļoti labs seminārs. Pasniedzēja ar konkrētiem piemēriem prata ļoti labi izskaidrot semināra tēmu.”

“Pirmo reizi apmeklēju PAC Agenda rīkotos seminārus. Ļoti labi organizēts seminārs, laba gaisotne. Pasniedzēja kompetenta, atvērta diskusijām. Bagātīga kafijas pauze :)”

“Pasniedzēja izskaidroja likumu (iespēju robežās) ar reāliem piemēriem, ar ko saskaramies ikdienā un labprāt atbildēja uz visiem interesējošajiem jautājumiem.”

Nosūtīt saiti ar šo rakstu draugam.


Piedalies semināru veidošanā!

Iesaki mācību tēmu, vai atsūti jautājumus un
saņem 25% atlaidi semināra apmeklējumam!

Uzzināt vairāk  

Atlaides pastāvīgajiem klientiem

Apmeklē vismaz trīs seminārus, iegūsti pastāvīgā klienta statusu un saņem atlaides!

Uzzināt vairāk  

Pieteikties jaunumiem

Piesakies jaunumiem e-pastā un nepalaid garām labu semināru!
Jūs interesējošās tēmas:

Atteikties no jaunumu saņemšanas vai mainīt jaunumu saņemšanas nosacījumus būs iespējams jebkurā brīdī, pārejot uz jaunumu vēstulē norādīto saiti.

Copyright © PAC Agenda

Paldies, Jūsu pieteikums ir nosūtīts!