Generic selectors
Search in title
Search in content
Search in posts
seminari
kursi-seminari-plans
Personāla apmācību centrs AGENDA
Semināri un kursi
Profesionālajai un personības attīstībai

Lietišķu vēstuļu rakstīšana

Drukāt

2022.gada 4. un 11.martā (plkst. 10.00 – 12.30) / Vebinārs tiešsaistē!

Nogurdina ikdienā rakstītās vēstules? Gribat izvairīties no neprecīzas izteiksmes, citvalodu konstrukcijām, liekvārdības? Kā pateikt sarežģīto vienkārši, nepatīkamo – saudzējoši; patīkamo – tieši un precīzi? Kā pārliecināties, vai kolēģa aizrādījums par neiederīgu vai stilistiski neveiklu konstrukciju, nevietā liktu punktu vai komatu ir bijis pamatots?

Ja vēlaties saņemt atbildes uz šiem jautājumiem, kurss “Lietišķu vēstuļu rakstīšana” ir paredzēts tieši Jums. Aicinām uz īsu un praktisku kursu tiešsaistē, kurā secīgā un loģiskā izklāstā, viegli un atraktīvi pieredzējušas pasniedzējas vadībā Jūs apgūsiet konkrētus padomus vēstuļu rakstīšanā.

Kursa temati:

1. Vēstules – lietišķo rakstu stila sastāvdaļa:

 • profesionālajā saziņā lietojamie vārdi un frāzes, standartizēta un lietišķa izteiksme, svešvārdu lietojums un pareizrakstība, termini;
 • lietišķo rakstu noformēšanas prasības (datums un laiks, rekvizīti, uzskaitījuma pieraksts, nosaukumu un normatīvo aktu pieraksts, īpašvārdu pieraksts (personvārdu atveide un locīšana, t.sk. īpašvārdu atveide atbilstoši MK noteikumiem Nr. 114), lielo sākumburtu lietojums);
 • vēstuļu veidi (iniciatīvas, atbildes, informācijas pieprasījuma, informatīvās, paziņojuma, pavadvēstules, pateicības vēstules).

2. Vēstules teksts:

 • vēstules teksta plānošana (mērķis un adresāta specifika);
 • domai pakārtota vēstules uzbūve (ievads, izklāsta daļa, nobeigums), domu izkārtojums rindkopās;
 • izklāsta daļas veidošana: tieša un netieša galvenās informācijas pasniegšana;
 • teikuma izveide: būtiskākās kļūdas un neprecizitātes satura izklāstā, vārdu saistīšanas noteikumi;
 • teikuma skaidrība: saikļu precīzs izmantojums (un, vai, jeb; kā un nekā; ja – tad, kamēr – tikmēr; pāra saikļu lietojums), divdabju lietojuma kļūdas teikuma konstrukcijās;
 • izteiksme ar noliegumu, laika jēdziena izteikšana (ar, no – līdz, kopš, piemēru minēšana un uzskaitījums);
 • teikumu savstarpējais saistījums, rindkopas.

3. Vēstules stils:

 • pozitīva lietišķa saskarsme (ziņojuma saturs un tajā paustā attieksme) un loģiski strukturēta doma;
 • situācijas neitralizēšanas paņēmieni: svešvārdi, eifēmismi, vietniekvārdu lietojums, atbilstošas darbības vārdu izteiksmes izvēle;
 • emocionāli neitrālu izteiksmes līdzekļu lietojums (atteikšanās no emocionālas ekspresivitātes un pārspīlētas pieklājības);
 • ciešamā un darāmā kārta;
 • dinamiska teksta veidošana, izvairīšanās no stilistiski neveiklām, liekvārdīgām un no citām valodām aizgūtām konstrukcijām.

4. Pieturzīmju veidi un to lietojums vēstulēs (īstās pieturzīmes: punkts, komats, semikols, kols, domuzīme, iekavas, izsaukuma zīme, jautājuma zīme un daudzpunkte; papildu pieturzīmes: pēdiņas, vienpēdiņas, divpunkte, apostrofs un defise)

5. Tīkla etiķete elektroniskajās vēstulēs

6. Praktiska vingrināšanās (iepriekš iesūtītu vai pasniedzēja sagatavotu piemēru analīze):

 • teksta konkrētības un pareizrakstības pārbaude;
 • veiksmīgāka stila ieteikumi.

Papildus semināra plānam aicinām dalībniekus pirms nodarbības iesūtīt konkrētus jautājumus, kas radušies profesionālajā saziņā! Uz jautājumiem atbildes varēsiet saņemt nodarbības laikā vai individuāli pēc tās.

Semināru vada: Dite Liepa , Dr. philol., monogrāfijas “Latvijas preses valoda” (2012) autore, sociolingviste un lektore ar 20 gadu darba stāžu dažādās Latvijas augstskolās. Vairāku desmitu publikāciju autore par valodas prakses un sociolingvistikas jautājumiem.

Cena: 
piesakoties līdz 2.martam: 82,00 EUR + PVN = 99,22 EUR
piesakoties pēc 2.marta: 92,00 EUR + PVN = 111,32 EUR
(apliecinājums par dalību seminārā iekļauts cenā)

Norises vieta: tiešsasiste.


Atsauksmes par iepriekšējiem semināriem:

“Paldies! Dite Liepa – īsta profesionāle! Ļoti interesants un aizraujoši stāsta. Informācijas daudz. Saņēmu daudz vērtīgu piemēru par klasiskām kļūdām, kuras turpmāk nepieļaušu. Netiķete – ļoti interesanti!”

“Laba un noderīga tēma, ļoti profesionāla un atraktīva pasniedzēja – laba teorijas bāze un spilgti piemēri. Padomāts par kvalitatīvu ēdināšanu.”

“Pasniedzēja Dite Liepa sniedz sakārtotu, saprotami izklāstītu informāciju ar labiem piemēriem, dodot atsauksmes uz pirmavotiem.”

“Nezināju, ka par latviešu valodu var tik interesanti stāstīt.”

Vairāk atsauksmju šeit


Kā notiek tiešsaistes semināri?

– izdales materiālus un saiti uz semināra “norises vietu” saņemsiet dienu pirms semināra;
– apliecinājumus par dalību seminārā saņemsiet digitālā formā – kā attēlu savā e-pastā (pēc pieprasījuma apliecinājumu var saņemt arī pa pastu);
– seminārs tiks ierakstīts un pēc pieprasījuma dalībnieki varēs saņemt pieeju tā ierakstam (ieraksts būs pieejams 5 dienas).

Lai nodrošinātu semināra dalībnieku (īpaši to, kuri vebinārā piedalās aktīvi, pauž savu viedokli, dalās ar informāciju u.tml.) konfidencialitāti, personas datu aizsardzību un, lai radītu drošu mācību vidi, semināra ieraksta skatīšanās ir paredzēta TIKAI tiem, kas iepriekš uz šo semināru ir reģistrējušies.
Lai piekļūtu ierakstam, jāreģistrējas, izmantojot to e-pasta adresi, kurā saņemta pieeja tiešsaistes semināram.

Nosūtīt saiti ar šo rakstu draugam.
  Piedalies semināru veidošanā!

  Iesaki mācību tēmu, vai atsūti jautājumus un
  saņem 25% atlaidi semināra apmeklējumam!

  Uzzināt vairāk  

  Atlaides pastāvīgajiem klientiem

  Apmeklē vismaz trīs seminārus, iegūsti pastāvīgā klienta statusu un saņem atlaides!

  Uzzināt vairāk  

   Pieteikties jaunumiem

   Piesakies jaunumiem e-pastā un nepalaid garām labu semināru!
   Jūs interesējošās tēmas:


   Atteikties no jaunumu saņemšanas vai mainīt jaunumu saņemšanas nosacījumus būs iespējams jebkurā brīdī, pārejot uz jaunumu vēstulē norādīto saiti.

   Copyright © PAC Agenda

   Paldies, Jūsu pieteikums ir nosūtīts!