Generic selectors
Search in title
Search in content
Search in posts
seminari
kursi-seminari-plans
Personāla apmācību centrs AGENDA
Semināri un kursi
Profesionālajai un personības attīstībai

Darba tiesisko attiecību nekavējoša izbeigšana pēc atstādināšanas vai dīkstāves, vakcinācijas nosacījumu neizpildīšanas gadījumā.

Drukāt

Procesuālā uzteikuma kārtība. Iespējamie riski un strīdi.


2022.gada 18.janvārī (plkst. 10.00 – 12.00) / Vebinārs tiešsaistē!

Nodarbinātie, kuriem nepieciešams vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts noteikti Ministru kabineta 2021. gada 28. septembra noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, kā arī Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” .
Tomēr ir situācijas, kad darbiniekam, kuram nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, kurš ir atstādināts no darba izpildes vai viņam noteikta dīkstāve darbiniekam vainas dēļ, tiek dota iespēju izpildīt prasību par vakcināciju, taču darbinieks ir atteicies.
Ja pēc maksimālā atstādināšanas laika vai dīkstāves darbinieka vainas dēļ, darbinieks bez attaisnojoša objektīva iemesla nav ieguvis vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, darba devējam ir tiesības nekavējoties izbeigt darba tiesiskās attiecības.

Lai pareizi nodrošinātu atlaišanas procedūru, izskatīsim sekojošus jautājumus:

 1. Kā, atbilstoši normatīvo aktu prasībām, izbeigt darba attiecības, ja darbinieks nav vakcinējies atstādināšanas vai noteiktās dīkstāves laikā?
 2. Kādi nosacījumi ir jāņem vērā darba devējam un kādi ir uzteikuma paziņošanas termiņi?
 3. pareizi uzsākt darba attiecību pārtraukšanas procedūru?
 4. Kādi ir iespējamie riski šāda veida darba attiecību pārtraukšanai?

Vebināra dalībniekiem lūgums iesūtīt aktuālos jautājumus vai situāciju aprakstus iepriekš, rakstot uz lektores e-pasta adresi aija@abkbirojs.lv.


Vebināru vada: Aija Vāciete , praktizējoša juriste administratīvajās tiesībās, darba tiesībās, darba drošības un darba aizsardzības jautājumos, datu aizsardzības speciāliste. Strādājusi Valsts darba inspekcijā par Kurzemes reģionālās inspekcijas vadītāju, Būvniecības valsts kontroles birojā par auditori eksperti, nodrošinot sagatavoto administratīvo aktu kontroli, to atbilstību normatīvo aktu prasībām.
Profesionālais maģistra grāds privāttiesībās, mediatore. Pieredze strīdu risināšanā, piemērojot mediācijas procesu. Vairāku gadu pieredze semināru un kursu vadīšanā. Pieredze iestāžu izdoto administratīvo aktu izvērtēšanā, to atbilstības noteikšana normatīvo aktu prasībām. Ikdienā pārstāv klientu intereses administratīvo pārkāpumu lietvedības procesos, administratīvajās lietvedībās valsts un pašvaldību iestādēs un tiesās. Konsultē uzņēmējus un fiziskās personas par viņu tiesībām un pienākumiem administratīvajās tiesībās.

Cena: 48,00 EUR + PVN = 58,08 EUR
Piesakoties arī uz 25.janvāra semināru “Darba vides risku noteikšana attālinātai darba vietai un ar to saistītās problēmsituācijas”, cena par abiem vebināriem 88,00 EUR + PVN = 106,48 EUR
(apliecinājums par dalību seminārā iekļauts cenā)
(pastāvīgā klienta atlaide tiek piemērota piesakoties uz abiem vebināriem)


Pieteikties uz šo pasākumu varat divos veidos:
1) Ātrākais veids – caur biļešu tirdzniecības sistēmu Fienta:

Izvēloties šo pieteikšanās veidu, rēķinu un dalības apstiprinājumu (pēc apmaksas) e-pastā saņemsiet nekavējoties, kā arī varēsiet apmaksu veikt jau pašā pieteikšanās procesā.
Šajā gadījumā Jūs apkalpos Fienta robotiņš – viņš mums palīdz darbu veikt ātrāk :). Un attiecīgi arī pārskaitījumu veiksiet uz Fienta Ticketing OU norēķinu kontu.

2) Savukārt, ja vēlaties SIA PAC Agenda izrakstītu rēķinu,
lūdzu, piesakieties, izmantojot
šo pieteikšanās formu

Šajā gadījumā līdz rēķina saņemšanai gan būs nedaudz jāuzgaida.

Jautājumu gadījumā zvaniet 22010175 vai rakstiet pacagenda@pacagenda.lv


Atsauksmes par iepriekšējiem Aijas Vācietes vadītajiem semināriem:

“Aktuāla un noderīga tēma šajā laikā! Atzinība lektorei, kas ar savu profesionalitāti, vērtīgiem padomiem un reāliem piemēriem sniedza ieskatu rīcībai dažādās situācijās. Paldies par semināru!”

“Labs vebinārs, lektore konkrēti atbild uz jautājumiem, iesaka konkrēti, kā pareizāk rīkoties. Paldies!”

“Pasniedzēja izskaidroja likumu (iespēju robežās) ar reāliem piemēriem, ar ko saskaramies ikdienā un labprāt atbildēja uz visiem interesējošajiem jautājumiem.”

“Sirsnīgs paldies organizatoriem un jo īpaši Aijai Vācietei par lietderīgo vebināru, kas bija ļoti labā līmenī – gan saturiski, gan izpildījums. Piemēri no pieredzes padarīja tēmu vieglāk uztveramu un saprotamu.”

Vairāk atsauksmju šeit


Kā notiek tiešsaistes vebināri?

– pēc vebināra varēsiet uzdot vēl 1 jautājumu par semināra tēmu, sūtot to lektorei e-pastā;
– izdales materiālus un saiti uz vebināra “norises vietu” saņemsiet dienu pirms vebināra;
– apliecinājumus par dalību seminārā saņemsiet digitālā formā – kā attēlu savā e-pastā (pēc pieprasījuma apliecinājumu var saņemt arī pa pastu);
– vebinārs tiks ierakstīts un pēc pieprasījuma dalībnieki varēs saņemt pieeju tā ierakstam (ieraksts būs pieejams 5 dienas).

Lai nodrošinātu vebināra dalībnieku (īpaši to, kuri vebinārā piedalās aktīvi, pauž savu viedokli, dalās ar informāciju u.tml.) konfidencialitāti, personas datu aizsardzību un, lai radītu drošu mācību vidi, vebināra ieraksta skatīšanās ir pieļaujama TIKAI tiem, kas iepriekš uz šo vebināru ir reģistrējušies.
Lai piekļūtu ierakstam, jāreģistrējas, izmantojot to e-pasta adresi, kurā saņemta pieeja tiešsaistes vebināram.

Nosūtīt saiti ar šo rakstu draugam.
  Piedalies semināru veidošanā!

  Iesaki mācību tēmu, vai atsūti jautājumus un
  saņem 25% atlaidi semināra apmeklējumam!

  Uzzināt vairāk  

  Atlaides pastāvīgajiem klientiem

  Apmeklē vismaz trīs seminārus, iegūsti pastāvīgā klienta statusu un saņem atlaides!

  Uzzināt vairāk  

   Pieteikties jaunumiem

   Piesakies jaunumiem e-pastā un nepalaid garām labu semināru!
   Jūs interesējošās tēmas:


   Atteikties no jaunumu saņemšanas vai mainīt jaunumu saņemšanas nosacījumus būs iespējams jebkurā brīdī, pārejot uz jaunumu vēstulē norādīto saiti.

   Copyright © PAC Agenda

   Paldies, Jūsu pieteikums ir nosūtīts!