Generic selectors
Search in title
Search in content
Search in posts
seminari
kursi-seminari-plans
Personāla apmācību centrs AGENDA
Semināri un kursi
Profesionālajai un personības attīstībai

2021.gada tiesu prakses atziņas Darba likuma normu izpratnē un praktiskajā piemērošanā

Drukāt

2022.gada 2. un 9.februārī (plkst. 10.00 – 13.00) / Vebinārs tiešsaistē!
Iespējams piedalīties gan abās, gan vienā semināra daļā.

Gan darba devēji, gan darbinieki, iepazīstoties ar Darba likuma normām, lasa vienu un to pašu tekstu. Taču par to izpratni un praktisko piemērošanu nereti katrai pusei ir sava argumentācija normas interpretācijā. Kurai pusei ir taisnība un kuras puses argumentācija ir pamatotāka?
Daudzu gadu garumā tiesu prakses atziņas pusēm sniedz likuma normu skaidrojumu, tādejādi dodot iespēju preventīvi izvairīties no darba devējam un darbiniekam nevēlamā procesa – darba strīda.

Vebinārā tiek piedāvāts ieskats Darba likuma normu interpretācijā 2021.gada tiesu prakses skatījumā.

1.daļa (2.februāris). Darba devēja uzteikums, ar to saistītais process.

 • Kādi aspekti jāvērtē darbinieka pārkāpumā?
 • Vai par visu darba piespiedu kavējumu izmaksājama vidējā izpeļņa? Kādos gadījumos tā nav maksājama vai samazināma?
 • Kas ir darba devēja uzticības zaudēšanas pamatā? Kāda ir tā nošķirtība no darba līguma uzteikuma par pārkāpumu? Vai darba devēja pieļautie darba līguma uzteikuma procedūras pārkāpumi vienmēr ir pamats darbinieka atjaunošanai darbā?
 • Kā piemērojams likuma nosacījums “darbinieks, veicot darbu, ir alkohola reibuma stāvoklī”?
 • Pie kādām ārsta norādēm obligātajā veselības pārbaudē darba devējs ir tiesīgs uzteikt darba līgumu? Kādi apstākļi vērtējami un preventīvie pasākumi veicami?
 • Kāda ir tiesas kompetence vērtējot darba līguma uzteikumu, kas pamatots ar darbinieku skaita samazināšanu? Cik plaša informācija norādāma darba līguma uzteikumā? Kādi ir priekšrocību izvērtējuma kritēriji un kādi amati uzskatāmi par vienādiem? Kāda ir darbinieka aizsardzība pēc bērna kopšanas atvaļinājuma un ko nozīmē “līdzīga vai līdzvērtīga darba nodrošināšana”?
 • Vai visos gadījumos darba devējam jāpiedāvā cits darbs, ja uzņēmumā ir vakance?
 • Kā rīkoties darba devējam, ja darbinieks ir vairāku arodbiedrību biedrs?

2.daļa (9.februāris). Darba laika, darba samaksas un citu darba attiecību jautājumu izpratne.

 • Kādos dokumentos nosakāms darbinieka darba laiks un kā tas ietekmē darba laika uzskaiti? Kāds ir Valsts darba inspekcijas viedoklis?
 • Kā uzskaitāms darba laiks summētās darba laika organizācijas gadījumā, ja darbiniekam pārskata periodā bijusi darbnespēja? Kā veidojas virsstundas summētās darba laika organizācijas piemērošanā? Vai uzņēmuma darba laiks ir tas pats, kas darbinieka darba laiks?
 • Vai darbinieka uzteikums sakarā ar svarīgu iemeslu vienmēr dod pamatu atkāpties no konkurences ierobežojuma? Kādi aspekti vērtējami zaudējuma piedziņā? Vai valdes loceklis var pats sev noteikt atalgojumu?
 • Kādi ir nosacījumi pušu sadarbības atzīšanai par darba tiesiskajām attiecībām?
 • Kādas ir darba devēja iespējas piedzīt izmaksāto atlaišanas pabalstu, ja darbinieks tiek atjaunots darbā?
 • Ko piemērot – atstādināšanu vai dīkstāvi darbinieka vainas dēļ, ja arodbiedrība nedod piekrišanu darba līguma uzteikumam?
 • Vai laika periods par darba piespiedu kavējumu dod tiesības uz ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu, kā tas kompensējams?
 • Vai tiesa vērtē Valsts darba inspekcijas kompetenci tiesību normas piemērošanas uzraudzībā?

Vebināru vada: Karīna Platā , maģistre tiesību zinātnēs un personāla vadībā, Darba likuma komentāru un Dokumentu un biroja pārvaldības rokasgrāmatas sadaļas “Personāla dokumentu pārvaldība” autore, informatīvo materiālu “Par darba līgumiem”, “Par darba un atpūtas laiku”, “Par vienlīdzīgu attieksmi” un metodiskā materiāla “Darba koplīguma loma darba tiesiskajās attiecībās” autore, strādājusi Valsts darba inspekcijā par direktora padomnieci, dažādu nozaru uzņēmumos par personāla direktori, vada seminārus par Darba likuma piemērošanas jautājumiem un personāla dokumentu pārvaldību, sniedz pakalpojumus darba tiesisko attiecību un personāla dokumentu pārvaldības jomā.

Cena:
piesakoties uz abām vebināra daļām: 134,00 EUR + PVN = 162,14 EUR
piesakoties uz vienu no daļām: 75,00 EUR + PVN = 90,75 EUR
(apliecinājums par dalību seminārā iekļauts cenā)

Norises vieta: tiešsaiste


Atsauksmes par iepriekšējiem Karīnas vadītajiem semināriem:
“Karīnas Platās vārds pie darba tiesību semināra ir garantija, ka tas būs lietderīgi, izzinoši un saprotami. Ļoti novērtēju pasniedzējas spēju vienkārši, ar piemēriem, izstāstīt arī salīdzinoši sarežģītas lietas.”

“Semināru padara vēl interesantāku fakts, ka pasniedzējai ir ļoti liela praktiskā pieredze HR jomā. Ļoti interesanti ir klausīties pieredzes stāstos, kuri saistīti ar šo jomu un tiesu praksēm. Ļoti zinoša pasniedzēja. Paldies par semināru!”

“Ne pirmo reizi apmeklēju K.Platās vadītos seminārus, jāatzīst, ka tie ir labākie no visiem, kur ir būts. Zināšanas, kas tiek iegūtas šajos semināros ir pielietojamas praksē, kas ir neapšaubāma vērtība.”

“Karīnas Platās semināri ir vērtīgākie semināri, kurus var iegūt personāla darbinieki vai uzņēmēji Latvijā. Citas tikpat zinošas darba tiesībās personas visu savu 12 gadu HR pieredzē neesmu satikusi.
Karīnas Platās semināros vienmēr teorija vijas ar praksi, kas dod neatsverami lielu ieguldījumu zināšanu paplašināšanā un iegaumēšanā.”


Kā notiek tiešsaistes vebināri?

– izdales materiālus un saiti uz vebināra “norises vietu” saņemsiet dienu pirms vebināra;
– apliecinājumus par dalību seminārā saņemsiet digitālā formā – kā attēlu savā e-pastā (pēc pieprasījuma apliecinājumu var saņemt arī pa pastu);
– vebinārs tiks ierakstīts un pēc pieprasījuma dalībnieki varēs saņemt pieeju tā ierakstam (ieraksts būs pieejams 5 dienas).

Lai nodrošinātu vebināra dalībnieku (īpaši to, kuri vebinārā piedalās aktīvi, pauž savu viedokli, dalās ar informāciju u.tml.) konfidencialitāti, personas datu aizsardzību un, lai radītu drošu mācību vidi, vebināra ieraksta skatīšanās ir paredzēta TIKAI tiem, kas iepriekš uz šo vebināru ir reģistrējušies.
Lai piekļūtu ierakstam, jāreģistrējas, izmantojot to e-pasta adresi, kurā saņemta pieeja tiešsaistes vebināram.

Nosūtīt saiti ar šo rakstu draugam.
  Piedalies semināru veidošanā!

  Iesaki mācību tēmu, vai atsūti jautājumus un
  saņem 25% atlaidi semināra apmeklējumam!

  Uzzināt vairāk  

  Atlaides pastāvīgajiem klientiem

  Apmeklē vismaz trīs seminārus, iegūsti pastāvīgā klienta statusu un saņem atlaides!

  Uzzināt vairāk  

   Pieteikties jaunumiem

   Piesakies jaunumiem e-pastā un nepalaid garām labu semināru!
   Jūs interesējošās tēmas:


   Atteikties no jaunumu saņemšanas vai mainīt jaunumu saņemšanas nosacījumus būs iespējams jebkurā brīdī, pārejot uz jaunumu vēstulē norādīto saiti.

   Copyright © PAC Agenda

   Paldies, Jūsu pieteikums ir nosūtīts!