fbpx

Personāla apmācību centrs "AGENDA"

Semināri un kursi

profesionālajai un personības attīstībai
Personāla apmācību centrs "AGENDA"

Semināri un kursi

profesionālajai un personības attīstībai

Kā sagatavoties jaunajai Vispārīgajai datu aizsardzības regulai medicīnas un veselības aizsardzības nozarē strādājošajiem?

Drukāt Nosūtīt

2018.gada 21.maijā (plkst.10.00 - 15.00)

Semināra atkārtojums 28.maijā.

Šajā seminārā tiks apskatīti praktiskie personas datu aizsardzības principu piemērošanas aspekti, kā arī vienlaicīgi tiks sniegts vispārējs ievads un aktuālā informācija par jauno personas datu aizsardzības regulējumu (Vispārīgā datu aizsardzības regula), kas aizstās pašreiz spēkā esošo Fizisko personu datu aizsardzības likumu no 2018.gada 25.maija, un kas tiešā veidā ir saistīta ar esošo personas datu apstrādi un aizsardzību, un tās praktisko ieviešanu arī medicīnas un veselības aizsardzības nozarē.

Jaunā Eiropas Savienības Vispārīgā datu aizsardzības regula ir jauns tiesību akts, kas harmonizēs datu privātumu visā Eiropas Savienībā. Visām Eiropas Savienības valsts un pašvaldību institūcijām, organizācijām, uzņēmumiem (un ne tikai) līdz 2018.gada 25.maijam jānodrošina atbilstība jaunajam regulējumam, vai arī būs jāsaskaras ar potenciālajām sankcijām līdz pat 4 % no ikgadējā apgrozījuma vai 20 milj. EUR un reputācijas zaudēšanas risku saistībā ar datu incidentiem.

Jaunā regula rada jaunus pienākumus datu pārziņiem, kuru ieviešana jānodrošina visiem līdz 2018.gada maijam. It īpaši tas attiecas uz medicīnas un veselības aizsardzības jomā strādājošajiem un citiem, kas strādā ar informāciju par personu veselību.

Seminārā tiks apskatītas, tai skaitā, šādas tēmas, kā arī tiks sniegtas praktiskas vadlīnijas, ko sākt darīt, lai nodrošinātu, ka esat sagatavojušies izmaiņām, t.sk. tām, kam jābūt jau ieviestām 2018.gada 25.maijā:

 • personas datu apstrādes un aizsardzības principi, kā arī sīki skaidrojumi par personas “piekrišanu”;
 • Regulas piemērošanas apjoms;
 • galvenās definīcijas;
 • jaunie pienākumi tiem, kas apstrādā informāciju par veselību;
 • pārskatatbildība;
 • integrēta datu aizsardzība un datu aizsardzība pēc noklusējuma;
 • informēšana (paziņošana) saistībā ar datu incidentiem personas datu uzraudzības iestādei;
 • pienākums iecelt datu aizsardzības speciālistus;
 • izmaiņas datu subjektu tiesībās;
 • sankcijas, ja nav nodrošināta atbilstība.

Semināru vada: Signe Plūmiņa – personas datu aizsardzības eksperte, ilggadēja Datu valsts inspekcijas direktore (2001.-2015.g.). Viena no Fizisko personu datu aizsardzības likuma autorēm. Piedalījusies dažādos pasākumos, projektos un darba grupās Eiropas Savienības līmenī, kas saistīti ar personas datu aizsardzību. Kā vadītāja vienai no Eiropas Savienības personas datu aizsardzības uzraudzības iestādēm, piedalījusies Vispārīgās datu aizsardzības regulas izstrādē un projekta apspriešanā, kā arī datu uzraudzības iestāžu viedokļa par to sagatavošanā. Pašreiz vada Rīgas domes Datu aizsardzības un IT drošības centru, kas koordinē personas datu aizsardzības un IT drošības jautājumus Rīgas pilsētas pašvaldībā. No 2001.gada regulāri vada dažādas apmācības personas datu aizsardzībā, tai skaitā saistībā ar jauno datu aizsardzības regulējumu ES.

Cena: EUR 79,00 + PVN (cenā iekļauti izdales materiāli, apliecība, kas apstiprina Jūs dalību seminārā, kafija, tēja, cepumi, augļi visu semināra laiku, kā arī bagātīgas kafijas pauzes )

Norises vieta: Rīga, Jeruzalemes iela 2/4, 2.stāvs


Atsauksmes par iepriekšējiem semināriem:

"S.Plūmiņa nelika vilties. Seminārā tika izklāstīts viss aktuālais un saņemtas precīzas atbildes uz jautājumiem, kā arī sniegti praktiski piemēri."

"Semināra pasniedzēja S.Plūmiņa augsta līmeņa profesionāle savā darbības jomā."

"Ļoti profesionāla attiecīgās jomas speciāliste. Teicami pasniedz un izklāsta tēmu un spēj atbildēt uz dalībnieku jautājumiem."

Vairāk atsauksmju šeit

Copyright © PAC Agenda

Pieteikties jaunumiem

 1. Piesakies jaunumiem e-pastā un nepalaid garām labu semināru!
  Atteikties no jaunumu saņemšanas vai mainīt jaunumu saņemšanas nosacījumus būs iespējams jebkurā brīdī, pārejot uz jaunumu vēstulē norādīto saiti.
 2. Jūsu e–pasts:*
  Lūdzu norādiet savu e-pastu!
 3. Jūsu vārds:
  Invalid Input
 4. Jūs interesējošās tēmas:
  Invalid InputPieteikties jaunumiem

 1. Piesakies jaunumiem e-pastā un nepalaid garām labu semināru!
  Atteikties no jaunumu saņemšanas vai mainīt jaunumu saņemšanas nosacījumus būs iespējams jebkurā brīdī, pārejot uz jaunumu vēstulē norādīto saiti.
 2. Jūsu e–pasts:*
  Lūdzu norādiet savu e-pastu!
 3. Jūsu vārds:
  Invalid Input
 4. Jūs interesējošās tēmas:
  Invalid Input