Current Status
Not Enrolled
Cena
Slēgts
Get Started
Šis kursi pašlaik ir slēgts

Talantīgas domāšanas principi

Programma saskaņota kā pedagogu profesionālās kompetences pilnveides A programma 24 stundu apjomā. 2021. gada 28. aprīļa saskaņojuma Nr. RIMC-21-117

Kas tiek prasīts no cilvēkiem šodien un tendēts nākotnē? Spējas domāt patstāvīgi, spēja ātri un stabili risināt jebkādas, pat ļoti sarežģītas problēmas, drosmīga domāšana. Visā pasaulē, visās darbības sfērās strauji pieaug pieprasījums pēc radošiem, talantīgiem problēmu risinājumiem.

Tā saucamas „radošas domāšanas aktivizēšanas metodes” (prāta vētra, morfoloģiskā analīze, sinektika utt.) jau 20. gs. 60. gados parādīja savu zemo efektivitāti, risinot sarežģītas problēmas. 40.-70. gados tika izstrādāta jauna zinātne par talantīgu domāšanu – TRIZ (izgudrojumu problēmu risināšanas teorija).

Šodien šī zinātne tiek pasniegta daudzās attīstītajās valstīs – augstskolās, skolās, pat bērnudārzos. Tādās globāla mēroga firmās kā Samsung, LG Electronics, Proctor un Gamble, General Electric, INTEL un daudzās citās ir lielas TRIZ pētnieciskās nodaļas un pieprasījums pēc speciālistiem nepārtraukti pieaug. Latvijā šīs zinātnes elementi tiek pasniegti RISEBA un LU. Bet talantīgas domāšanas metodes darbojas daudz efektīvāk, ja tās pasniedz jau skolniekiem.

SEMINĀRA MĒRĶAUDITORIJA

Seminārs „Talantīgas domāšanas principi” ir domāts skolotājiem, lai tos iepazīstinātu ar talantīgas domāšanas pamatprincipiem un iespējām tos izmantot skolā. Semināra laikā būs iespēja iepazīties ar jaunākajiem pētījumiem šajā jomā, ar konkrētām metodēm, kā attīstīt un veidot talantīgu domāšanu. Semināra programma veidota, balstoties uz vairāk kā trīsdesmit gadu pētījumiem.

SEMINĀRA TĒMAS

1. Kas ir radoša apmācība un audzināšana:

1.1. Talantīgas domāšanas vēsture un globāla nepieciešamība
1.2. Talantīgas domāšanas būtība.
1.3. Talantīgas domāšanas īpašības

2. Sistēmiskās domāšanas principi

2.1. Hierarhiskuma princips.
2.2. Evolūcijas princips.
2.3. Emerdžentiskuma princips
2.4. Treniņš sistēmiskās domāšanas apgūšanai

3. Asociatīva iztēle.

3.1. Talantīgas asociatīvas iztēles struktūra.
3.2. Treniņš asociatīvas iztēles apgūšanai.

4. Radošā Personība.

4.1. Radošas Personības īpašības.
4.2. Radošas Personības audzināšanas bērnībā elementi.

Klausītājiem tiks piedāvāts gan teorētiskais materiāls, gan vingrinājumi un uzdevumi, ar kuru palīdzību viņi varēs attīstīt savu radošu domāšanu un izmantot, kā paraugus, sastādot uzdevumus skolēniem un pilnveidojot mācību programmas.

SEMINĀRA NORISE

apmācību programma paredz aktīvu iesaistīšanos mācību procesā, pielietojot grupu darba metodes. Darbs organizēts jauktā formā – teorētiskie jautājumi mijas ar praktisko jautājumu risināšanu, lai dalībnieki iegūtu ne tikai teorētiskas zināšanas, bet arī praktiskas iemaņas.

DALĪBNIEKI

Vispārizglītojošo skolu skolotāji.

SEMINĀRU VADA

Muraskovskis
Jūlijs Muraškovskis
RSEBAA un LU pasniedzējs, TRIZ Meistars, ķīmijas zinātņu maģistrs. Novadījis vairāk, ka 100 seminārus par radošo domāšanu tehnikā, mākslā, zinātnē – ar inženieriem, mākslas darbiniekiem, zinātniekiem, pedagogiem. Publikācijas pedagoģiskos žurnālos, žurnālos top-menedžmentam, populārzinātniskajos izdevumos. Grāmatas par talantīgu domāšanu mākslā autors. Pēdējā publikācija – žurnālā „Skolas vārds” Nr 4, 31.01.2013

Uzzināt cenu

Aizpildot šo formu, Jūs varat pieprasīt cenu tiem semināriem un kursiem, kuru apraksti ir izvietoti sadaļā „Мācības uzņēmumā”.
Ja vēlaties izveidot jaunu semināru un / vai kombinēt tēmas no dažādiem semināriem, atbilstoši Jūsu uzņēmuma vajadzībām, lūdzu, rakstiet uz e-pasta adresi pacagenda@pacagenda.lv vai zvaniet uz tālruņa numuru 22010175.
Print Friendly, PDF & Email

Pieteikties jaunumiem

Piesakies jaunumiem e-pastā un nepalaid garām labu semināru!

Atteikties no jaunumu saņemšanas vai mainīt jaunumu saņemšanas nosacījumus būs iespējams jebkurā brīdī, pārejot uz jaunumu vēstulē norādīto saiti.