Current Status
Not Enrolled
Cena
Slēgts
Get Started
Šis kursi pašlaik ir slēgts

Kā pareizi un likumīgi pārtraukt darba attiecības. Uzteikums, uzteikuma veids un tiesiskais pamatojums. Darba devēju raksturīgākās kļūdas.

2022.gada 8.novembrī (plkst. 10.00 – 12.00) / Vebinārs tiešsaistē! 

Darba devējam ir svarīgi ievērot visus nosacījumus, lai nodrošinātu likumīgu un pareizu darba tiesisko attiecību pārtraukšanu, kā arī izvēlēties optimālākos un ekonomiski izdevīgākos risinājumus, kas saistīti ar personālsastāva optimizācijas jautājumiem.

Savukārt pieļautās kļūdas un nepilnības var radīt situācijas, kurās tiek piemērots administratīvais sods par uzteikuma procedūras neievērošanu, kā arī nepamatots uzteikums var tikt atcelts pamatojoties uz tiesas spriedumu.
Par to, kā šādas kļūdas nepieļaut, runāsim šajā vebinārā.

 

Vebinārā izskatāmie jautājumi:

  1. Uzteikums un tā saturs;
  2. Tiesiskais pamatojums un paziņošanas forma, uzteikuma paziņošanas termiņi;
  3. Galvenās vadlīnijas personālsastāva optimizācijas procesā. Kādiem dokumentiem jābūt darba devēja rīcībā strīda gadījumā ar darbinieku;
  4. Raksturīgākās darba devēja kļūdas un trūkumi dokumentos;
  5. Jautājumi un situāciju analīze.

Vebināra dalībniekiem lūgums iesūtīt aktuālos jautājumus vai situāciju aprakstus iepriekš, rakstot uz lektores e-pasta adresi aija@abkbirojs.lv

VEBINĀRU VADA:

Lektore Aija Vāciete
Aija Vāciete
Praktizējoša juriste administratīvajās tiesībās, darba tiesībās, darba drošības un darba aizsardzības jautājumos, datu aizsardzības speciāliste.
Profesionālais maģistra grāds privāttiesībās, mediatore. Pieredze strīdu risināšanā, piemērojot mediācijas procesu. Vairāku gadu pieredze semināru un kursu vadīšanā. Pieredze iestāžu izdoto administratīvo aktu izvērtēšanā, to atbilstības noteikšana normatīvo aktu prasībām. Ikdienā pārstāv klientu intereses administratīvo pārkāpumu lietvedības procesos, administratīvajās lietvedībās valsts un pašvaldību iestādēs un tiesās. Konsultē uzņēmējus un fiziskās personas par viņu tiesībām un pienākumiem administratīvajās tiesībās.

Atsauksmes par iepriekšējiem Aijas Vācietes vadītajiem semināriem:

“Ļoti profesionāla un pieredzējusi lektore. Daudz piemēru no prakses. Ieguvu praktiski noderīgu informāciju, kas ir nepieciešama ikdienas darbā.”

“Vebinārā sniegtā informācija bija ļoti precīza un atbilstoša piedāvātajai tēmai. Saņēmu atbildes uz visiem interesējošajiem jautājumiem. Liels paldies. Izcili.”

“Liels paldies par vebināru. Liela nozīme bija izvēlētai lektorei, kurai ir ne tikai teorētiskas zināšanas, bet arī praktiskā pieredze Darba tiesību normu piemērošanā. Analizējot dažādas praktiskas situācijas (t.sk. nestandarta) vebināra laikā, rodas labāks priekšstats par normatīvo aktu piemērošanu praksē, kā arī viela kļūst aizrautīgāka un interesantāka. Paldies Aijai Vācietei par atsaucību un atbildēm uz jautājumiem vebināra laikā. “

“Iesaku apmeklēt visiem, kam šī tēma aktuāla. Seminārā pieejamā informācija noderīga ikdienas darbā. Tajā detalizēti tiek izskaidrots kā darba devējam pareizi rīkoties, lai netiktu pārkāptas normatīvo aktu prasības, reizē, ievērojot arī darbinieka tiesības.”

Vairāk atsauksmju šeit

Kā notiek tiešsaistes vebināri?

– saiti uz vebināra “norises vietu” saņemsiet dienu pirms vebināra;
– apliecinājumus par dalību seminārā saņemsiet digitālā formā – kā attēlu savā e-pastā (pēc pieprasījuma apliecinājumu var saņemt arī pa pastu);
– vebinārs tiks ierakstīts un pēc pieprasījuma dalībnieki varēs saņemt pieeju tā ierakstam (ieraksts būs pieejams 5 dienas).

Lai nodrošinātu vebināra dalībnieku (īpaši to, kuri vebinārā piedalās aktīvi, pauž savu viedokli, dalās ar informāciju u.tml.) konfidencialitāti, personas datu aizsardzību un, lai radītu drošu mācību vidi, vebināra ieraksta skatīšanās ir paredzēta TIKAI tiem, kas iepriekš uz šo vebināru ir reģistrējušies.
Lai piekļūtu ierakstam, jāreģistrējas, izmantojot to e-pasta adresi, kurā saņemta pieeja tiešsaistes vebināram.

Print Friendly, PDF & Email

Pieteikties jaunumiem

Piesakies jaunumiem e-pastā un nepalaid garām labu semināru!

Atteikties no jaunumu saņemšanas vai mainīt jaunumu saņemšanas nosacījumus būs iespējams jebkurā brīdī, pārejot uz jaunumu vēstulē norādīto saiti.