Par bērnu drošību esam atbildīgi mēs – pieaugušie
Bērna peronība veidojas vidē, kurā viņš dzīvo. Tā ir gan ģimene, gan pirmskolas izglītības iestādes, gan skola, gan ārpusskolas interešu pulciņi. Mūsu visu vēlme ir, lai bērni augtu zinoši, vispusīgi attīstīti, veseli. Diemžēl, pārāk bieži dzirdam par nelaimes gadījumiem, kas beidzas ar bērnu traumām vai vēl traģiskāk.
Mēs bieži sakām: “Nedrīkst!”. Tas bērnam izskan kā jauns vilinājums un izacinājums. Vai paši vienmēr apzināmies un zinām, kā rīkoties, lai neapdraudētu sevi un apkārtējos, ko darīt pirmajos mirkļos, ja nelaime jau notikusi? Vai pašiem pietiek zināšanu un izpratnes par drošības jautājumiem, lai tos spētu arī pamatoti iemācīt dažāda vecuma bērniem, atbilstoši viņu izpratnei.
Seminārā tiks izanalizētas visdažādākās sadzīviskās situācijas, balstoties uz daudziem konkrētiem piemēriem, kad šķietams ikdienišķs sīkums ir novedis līdz nelaimes gadījumam, nopietnai traģēdijai.
MĀCĪBU KURSĀ IZSKATĀMĀS TĒMAS:
– Bērnam droša vide mājās un izglītības iestādēs;
– Ugunsdrošība – zināšanas un praktiskās iemaņas, atbilstoši bērna vecumam;
– Situācijas, kuras var atrisināt jebkurš pieaugušais, un kad nekavējoties jāizsauc operatīvie dienesti;
– Pamestas ēkas un jaunbūves – iemīļotas, bet ļoti bīstamas jauniešu izklaides vietas;
– Dabas un tehnogēnās katastrofas;
– Evakuācija no apdraudētās vietas;
– Katrā gadalaikā savi bīstamības faktori:
- drošība uz ūdens;
- drošs ledus ir tikai mākslīgajās slidotavās;
- kūlas ugunsgrēki;
- par ko jāatceras, atpūšoties pie dabas, dodoties ekskursijās;
- apmaldījies mežā, pazudis pilsētā;
- sveces un uguņošana gadu mijā;
- svētku pasākumi mājās un sabiedriskās iestādēs.
SEMINĀRU VADA
Inga Vetere
Bijusī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece (līdz 2014.gadam). Šobrīd Rīgas Stradiņa universitātes Tiesību zinātņu fakultātē Civilās aizsardzības kursā vada lekcijas “Krīzes komunikācija” un Kultūras akadēmijā lekcijas “Civilā aizsardzība”.
Studējusi Latvijas Valsts universitātes Filoloģijas fakultātes Žurnālistikas nodaļā un Maskavas Valsts universitātes Žurnālistikas fakultātē, iegūstot maģistra grādu. Ilgstoša pieredze strādājot, gan par žurnālistu, gan sabiedrisko attiecību speciālistu Iekšlietu ministrijā, Valsts policijā un desmit gadus Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā. Tādēļ pieredze un savs skatījums uz ugunsdrošības un drošību veidojies gadu gaitā, analizējot konkrētus gadījumus.